Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

 

30 вересня 2021 року на засіданні 11-ї сесії 8 скликання Словечанської сільської ради взяли участь в обговорення та роз’ясненні питань у погодженні Номінаційної форми на біосферний резерват «Центральне Полісся». Засідання провів голова Словечанської сільської ради за участі місцевих депутатів, представників громади, представників лісових господарств, Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, а також на онлайн зв'язку прийняла участь представник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Анастасія Драпалюк.

«Біосферний резерват має важливе екологічне та економічне значення для Словечанської громади, а також сприятиме розвитку туризму всього регіону та не передбачає нових обмежень у користуванні лісовими ресурсами» – заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Микола Семенюк.

«Дійсно, Міністерство підтримує пропозицію по погодженню Номінаційної форми на біосферний резерват», - наголосила Анастасія Драпалюк.

Територія планованого Біосферного резервату «Центральне Полісся»

 

За результатами голосування депутатів Словечанської сільської ради було винесено рішення про надання погодження Номінаційної форми на біосферний резерват «Центральне Полісся».

Повідомляємо, що станом на вересень 2021 року погодження Номінаційної форми на біосферний резерват «Центральне Полісся» надали 4 з 5 громад, які до нього будуть входити.

 

 

Довідкова інформація:

«Полісся – дика природа без кордонів» — міжнародний транскордонний проєкт, що об’єднав природоохоронні інституції Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Британії. На території України його впроваджує ГО «Українське товариство охорони птахів», партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні.

Проєкт є частиною Програми вразливих ландшафтів (Endangered Landscapes Programme) і фінансується фундацією «Аркадія – благодійний фонд Лісбет Раузин та Пітера Болдвіна».

Період реалізації: 2019-2023 рр.

Офіційна сторінка української частини проєкту у соціальній мережі Facebook: www.facebook.com/wildpolesia. 

Офіційний міжнародний сайт проєкту: www.wildpolesia.org/ukr

 

До проекту залучено 4 природні заповідники — «Древлянський», Поліський, Рівненський, Черемський;  біосферний заповідник – Чорнобильський радіаційно-екологічний; 2 національні природні парки – Нобельський і «Прип’ять-Стохід»; входять Рамсарські угіддя — болотні масиви «Біле озеро» та болото «Коза-Березина»; «Переброди», «Сира Погоня», «Сомине» (Рівненський ПЗ), Поліські болота (Поліський ПЗ), Черемське болото (Черемський ПЗ), заплави річок Прип’ять і Стохід (НПП «Прип’ять-Стохід»); Овруцько-Словечанський кряж; заказник «Поясківський ліс» – єдина на українському Поліссі збережена ділянка пралісу, що є об’єктом природно-заповідного фонду України.

 

https://ovruch.in.ua/wp-content/uploads/2021/08/Bez-nazvanyya-1.jpg